Prominent & Leading Wholesaler from Mumbai, we offer blue star portable ac, 2.4ton daikin fvrn71axv16 tower ac, voltas tower ac, lloyd 2 ton flt24a tower ac, samsung tower ac and bluestar tower ac.
₹ 32650 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Color | White |
| Rated Voltage | 230V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Plastic |
| Brand | Blue Star |
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2.4 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| Nominal Running Current | 13A |
| Model Name/Number | FVRN71AXV16 |
| Body Material | Plastic |
| Refrigerant | R410 |
| Warranty | 5 Years |
| Auto Restart | Yes |
| Usage/Application | Office And Hotel |
| Nominal Total Input Power | 2750W |
| Cooling Capacity | 8.35kw |
| Product Brand | Daikin |
| Noise Level | 49dB |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 82980 / Piece Get Latest Price
| Rated Capacity | 2 Ton |
| Brand | Voltas |
| Star Rating | 4 Star |
| Body Material | Plastic |
| Color | White |
| Type | Tower AC |
₹ 59990 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Model Name/Number | FLT24A |
| Brand Name | Lloyd |
| Voltage | 230V |
| Color | White |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 4 ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Body Material | Plastic |
| Brand Name | Samsung |
| Color | White |
| Input Current | 18A |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Brand | Blue Star |
| Body Material | Plastic |
| Cooling Power | 1350 W |
| Product Dimensions | 39.7D x 48.7W x 76.5H Centimeters |
| Noise Level | 52 dB |
RIZWAN KHAN (CEO)
Coolpack Hvac System
Ground Floor Shop No - A 13 90 Feet Road Lucy F D\'souza Chawal, SAKINAKA - KURLA WEST
Mumbai - 400072, Maharashtra, India