Providing you the best range of voltas 0.8 ton 2 star ac, voltas 1.5 ton 5 star wac, voltas 1.0 ton 3 star wac, voltas window ac, heavy mitsubishi window ac and hitachi window ac with effective & timely delivery.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| Voltage | 230 V |
| Refrigerant | R 32 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 45220 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Model Name | Vertis Pearl |
| Type | Adjustable Inverter AC |
| Air Flow Volume - Indoor (CMH) | 500 |
| Rated ISEER | 3.09 |
| Star Rating | 4 Star |
₹ 42000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Voltage | 230 V |
| Refrigerant | R 32 |
| Coil Material | Copper |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 37450 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Type | Adjustable Inverter AC |
| Air Flow Volume - Indoor (CMH) | 500 |
| Noise Level (dB) | 56 |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 230 V |
₹ 38500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Voltage | 230 V |
| Color | White |
| Phase | Single |
| Brand | Mitsubishi |
₹ 38990 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 18300 British Thermal Units |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Hitachi |
₹ 30990 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Type | Fixed Non Inverter AC |
| Air Flow Volume - Indoor (CMH) | 700 |
| Rated ISEER | 2.95 |
| Noise Level (dB) | 54 |
| Voltage | 230V |
₹ 43000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Tr |
| Compressor Type | Rotary |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Capacity | 5275 W |
| Brand | Mitsubishi |
| Inverter Type | Winodw AC |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| Type | Inverter |
| Noise Level (dB) | 56 dB |
| Voltage | 230 V |
| Brand | TCL |
₹ 26850 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Type | Inverter |
| Noise Level (dB) | 56 dB |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Sharp |
₹ 35660 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Ton |
| Model Name | Vertis Pearl |
| Type | Adjustable Inverter AC |
| Compressor Type | Rotary - BLDC |
| Air Flow Volume - Indoor (CMH) | 500 |
| Noise Level (dB) | 56 |
| Star Rating | 3 Star |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 32290 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Type | Inverter |
| Star Rating | 5 Star |
| Coil Material | Copper |
| Cooling Capacity | 5150 Kilowatts |
| Voltage | 230 V |
₹ 38890 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Type | Inverter |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Bluestar |
| Cooling Power | 5000 Kilowatts |
₹ 23990 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Coil Material | Copper |
| Type | Inverter |
| Noise Level (dB) | 51 |
| Voltage | 230V |
| Autosleep | Yes |
₹ 55551 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Type | Inverter |
| Star Rating | 5 Star |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Daikin |
| Product Type | Window AC |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Noise Level (dB) | 51 dB |
| Voltage | 50 V |
| Power Source | Corded Electric |
| Brand | Haier |
₹ 34490 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Type | Inverter |
| Star Rating | 3 Star |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Daikin |
| Cooling Power | 5 Kilowatts |
₹ 34599 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Type | Fixed Speed |
| Star Rating | 3 Star |
| Coil Material | Copper |
| Brand | Carrier |
| Color | White |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Compressor Type | Single Stage |
| Coil material | Copper |
| Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 5040W |
| Model Name | GWC 18UTC4-WTA |
| Warranty | 5 Years |
| Noise Level (dB) | 46dB |
| Power Consumption | 1238.57 Units Per Year |
| Rated ISEER | 3.15 |
| Refrigerant | R32 |
| Voltage | 230V |
| Autosleep | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Unit Weight (Kg) | 60Kg |
| Product Star Rating | 4 Star |
| Brand | Godrej |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 345200 / Piece Get Latest Price
| Star Rating | 5 Star |
| Capacity | 1 Ton |
| Brand | LG |
| Voltage | 230 V |
| Coil Material | Copper |
| Color | White |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| Type | Inverter |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Vestar |
| Coil Material | Copper |
₹ 24890 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Tr |
| Type | Portable |
| Star Rating | 5 Star |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Bluestar |
| Coil Material | Copper |
₹ 37199 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Auto Air Swing | Yes |
| Coil Material | Copper |
| Brand | Bluestar |
| Color | White |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | White |
| Brand | Bluestar |
| Coil Material | Copper |
| Voltage | 230 V |
₹ 24000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Bluestar |
| Coil Material | Copper |
| Color | White |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Type | Inverter |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Napolean |
| Coil Material | Copper |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| Type | Inverter |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Cruise |
| Coil Material | Copper |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Star Rating | 2 Star |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230 V |
| Color | White |
| Brand | Voltas |
| Coil Material | Copper |
RIZWAN KHAN (CEO)
Coolpack Hvac System
Ground Floor Shop No - A 13 90 Feet Road Lucy F D\'souza Chawal, SAKINAKA - KURLA WEST
Mumbai - 400072, Maharashtra, India